Panel do śledzenia cen ofertowych nieruchomości w Polsce

Od kilku miesięcy gromadzę ceny ofertowe mieszkań w kilku większych miastach Polski. Stworzyłem panel, który pozwoli na śledzenie cen konkretnych ofert, a także analizę trendów.

Całe narzędzie jest interaktywne, więc zapraszam do klikania i zabawy. Pamiętaj, że można raport powiększyć na pełen ekran.

 

Dostępnych 25 miast. Aktualizacje w niedziele ok. 9 rano. Jeśli masz jakieś sugestie, proszę daj znać. 16.08.2020 będzie porównanie również dla danych z otodom.pl. Dlatego też widać duży wzrost liczby ofert. Pełen ekran tutaj.

Startuję z newsletterem. Jeśli chcesz dostawać podobne zestawienia i moje analizy na maila – zapraszam.

39 thoughts on “Panel do śledzenia cen ofertowych nieruchomości w Polsce

 1. SKĄD czerpiesz dane? Pytam bo filtruje wrocław – pracze odrzańskie i jest tam tylko jakaś nieruchomość za 3,3k. Gdzie mogę znaleźć te oferte?

   1. Helooouuu… Łódź jest trzecim największym miastem w Polsce czy się to komu podoba, czy nie. ;P
    W takim razie czekam i dziękuję za Twoją pracę.

 2. Witam serdeczne. Poproszę o Piłę ( wielkopolska, powiat Pilski ).
  Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂
  Marcel

 3. To ja wyjade z malym, ale za to zwariowanym miastem – Stargard, ktore pod wieloma wzgledami bije na leb szczecin 😉

 4. W jaki sposób pobierać dane ze strony bezpośrednio do Power BI ? Można ładować danne z innych stron np. Morizon? (nie mogę wyłączyć dużych liter).

 5. O proszę jaki skok w warszawie – i to “tylko” na mieszkaniach do 1mln zł.ciekawa skąd to. jak każdy użytkownik zapytam, czy coś się w pobieraniu danych nie zmieniło 😉

  1. Nic w pobieraniu się nie zmieniło. Jedyna akcja po mojej stronie to odfiltrowanie ofert z ceną za metr większą niż 90k, żeby odsiać błędy i bardzo drogie mieszkania.

 6. Hej,
  wielkie dzieki za dodanie Holandii.;
  Czy jest szansa by dodac funda.nl jako zrodlo danych (maja znacznie wiecej ogloszen niz konkurencja).
  z checia pomoge w tym przedsiwezieciu i postawie pare skrzynek piwa:)

 7. HeJ Michał,
  po pierwsze wielkie dzięki za to narzędzie, wygląda bardzo obiecująco.

  Mam kilka uwag, którymi chciałbym się podzielić. Będę się posiłkował Gdańskiem odnosząc do przykładów.
  1. liście “Dzielnica” nie można wybrać kilku naraz, a wydawałoby się to bardzo pożyteczne.
  2. Przydałaby się chociaż prosta standaryzacja dzielnic, poprzez zastąpienie wszystki znaków białych i interpunkcyjnych następujących po sobie jedną spacją, tym samym udałby się połączyć np. “Gdańsk- Aniołki” i “Gdańsk-Aniołki”
  3. Czy dla Gdańska i Gdyni mółbyś dodać ofert z https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci/ikl,101_106.html, jest to bardzo popularny lokalny serwis z ofertami, których jest na ten moment 23736!
  4. Większość linków prowadzących do w Gratce nie działa
  5. Mam wątpliwości co do poprawności wyliczania % mieszkań z zmianą ceny, np. widzę 3 z 34 ofert z obniżką, a na menu bocznym liczba ofert z obniżką to 26,47. Jest tak dla Ofert z “Gdańsk-Przymorze”, tj. ofert z Gratki.

  Liczę, że znajdziesz chwilę na rozważenie moich sugesti.

  Pozdrawiam,
  Z.

  1. Postaram się znaleźć chwilę, ale mam teraz bardzo duży natłok zadań, a niestety większość problemów, które opisujesz jest związana z kiepską jakością danych. Linki, które nie działają to muszą być oferty, które już wygasły. Masz jakiś przykład?

   M.

 8. Hej, dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Rozumiem doskonale, że to tylko projekt poboczny, ale ma duże perspektywy 🙂
  Pytanie, czy w jakiś sposób invalidujesz linki? Dotyczy to dużej liczby ogłoszeń z Gartki, np. https://gratka.pl/nieruchomosci/mieszkanie-gdansk-chelm-poludnie-ul-wladyslawa-jagielly/ob/17370743. Niestety nie jestem w stanie podać ci linku do formatki z tymi przykładami, bo strona jest osadzona dynamicznie, ale wydaje się występuje bardzo często.

  Pozdrawiam,
  Z.

  1. Linki są ściągane bezpośrednio z serwisów. To konkretne ogłoszenie wisiało od 19 lipca do 20 września (ostatnia aktualizacja 21 sierpnia). Po prostu niektóre ogłoszenia wygasają, ale trzymam historię ze względu na trendy.

 9. Cześć,
  fajny projekt i ciekawy, szukam jakiegoś mieszkania do zakupu dla siebie w Legnicy.
  Mógłbyś dodać Legnicę, takie małe miasto 🙂

 10. Cześć,
  Szukam jakiegoś mieszkania w Otwocku , niestety to jest mała miejścowośc 30 km od Wawy, mimo czy jest jakąś Szansa żeby Pan dodał?
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *